Ana sayfa Genel Türkiye’de akıllı telefon satışları ne durumda?

Türkiye’de akıllı telefon satışları ne durumda?

0
PAYLAŞ

Amiral gemisi modellerinin oldukça yüksek fiyatlardan satışa çıktığı ülkemizde, akıllı telefon satışları hakkında son durumu MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi açıkla

Son dönemde hızla yükselişe geçen döviz, ülkemizde hali hazırda yüksek olan akıllı telefon fiyatlarını artırarak, amiral gemileri için 5000 TL barajının aşılmasına neden oldu.

Ülkemizde yapılan zamların akıllı telefon satışlarına olan etkisi, son dönemin en çok merak edilen konularından birisi haline geldi.

Tüketicilerin sorularını cevaplamak isteyen Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, akıllı telefon satışları hakkında son durumu kamuoyu ile paylaştı.

Döviz kuru akıllı telefon satışlarını doğrudan etkiliyor!

Akıllı telefon satışlarının son 5 aylık dönemde 1.2 milyondan, aylık 850 bin adet seviyelerine gerilediğini belirten Ekşi, döviz kurunun yükselmesi ve referandumun tüketicilerin akıllı telefon alımlarını ertelemesine neden olduğunu ifade ediyor.

Son günlerde akıllı telefon fiyatlarında yaşanan düşüşün satışları yüzde 35 oranında artırdığını belirten Ekşi, kayıt dışı akıllı telefon satışlarında ise adeta bir patlama yaşandığını vurguluyor.

Yüksek vergiler nedeniyle yurt dışından akıllı telefon getirmenin kullanıcılara oldukça cazip geldiğini ifade eden Ekşi, yılda yaklaşık 5 milyon adet akıllı telefonun kayıtsız bir şekilde satıldığının altını çiziyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz