Ana sayfa Genel Uber’de yolcular puanlarını artık daha rahat görebilecek

Uber’de yolcular puanlarını artık daha rahat görebilecek

0
PAYLAŞ

Uber’deki puanlama sistemi yolcular için de devreye giriyor. Yeni güncellemeyle Uber’deki yolcular, şoförler tarafından kendilerine verilen puanları kolayca görebilecek.

Uber’de sürücüler puanlanabiliyor ve ortalama puanları yıldız puan sistemi ile gösteriliyordu. Şimdi bu sistem yolcular için de devreye giriyor. Yolcular uygulamayı açtıklarında sağ üstte bulunan menü simgesine tıklayarak isimlerinin altında puanlarını görebilecek. Uber’de eskiden yolcu puanlarını görmenin hiç kolay olmadığını ve bu puanlara sadece talep sonucunda erişilebildiğini de hatırlatalım.  Uber bu yeni güncelleme ile uygulamayı kullanan kişilerin farkındalığını artırmayı ve bir sonraki yolculukta sürücüyle olan iletişimi daha sağlıklı hale getirmeyi planlıyor. Puanların başka kişiler tarafından görülüp görülemeyeceği belli değil.

Birkaç yolcunun bir arabayı paylaştığı UberPool uygulamasında da bazı yenilikler yapıldı. Uber, UberPool kullanan yolcuların yolculuğa düşük puan verdikleri taktirde onlara yolcuların neden düşük puan verdiklerini soracak. Sorunun nedeni yolcu davranışı veya yanlış rota gibi bir problemse Uber bunu sürücünün puanına yansıtmayacak.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz